WebToDate » O WebToDate » Moduly » Fulltext

Fulltext

Modul slouží k fulltextovému vyhledávání na serveru, a to buď ve zprávách nebo rozšířeně v dalších datových zdrojích spravovaných moduly WebToDate (Diskuze, Poradny a rozhovory, Kalendář akcí).

Obrázek 1 - Fulltext Obrázek 1 - Fulltext

Funkce prezentační části

Možnost fulltextového hledání v databázi zpráv je důležitou vlastností systému WebToDate. Základní vlastnosti vyhledávání jsou:

  • Fulltextové hledání v nadpisech, popisech a tělech zpráv, lze používat logické podmínky typu „a“, „nebo“, závorky apod. Modul indexuje jen vlastní obsah, takže se nemůže stát, že vrací odkazy na stránky s hledanými výrazy, které jsou pouze v navigačním menu apod.
  • Možnost omezit hledání na určitou kategorii zpráv, publikaci či jazyk
  • Možnost hledat zprávy v určitém časovém intervalu
  • Kombinovat ve vyhledávání lze všechna výše uvedená kritéria.
  • Lze vypisovat výsledky tříděné dle času či relevance

Běžně se implementuje jednoduchý vyhledávací formulář a rozšířené hledání s dalšími doplňkovými kritérii.

Technicky jsou pro vyhledávání využívány fulltextové indexy použité SQL databáze (MySQL, MS SQL), čímž jsou dány možnosti z hlediska minimální a maximální délky indexovaných slov, slov vyloučených z indexace, případného ohýbání češtiny, rozlišování malých a velkých písmen apod.

Obrázek 2 - Fulltext Obrázek 2 - Fulltext

Správa modulu

Veškerá nastavení modulu se provádějí z uživatelského rozhraní systému WebToDate. Nastavuje se pouze základní funkčnost typu šablony vyhledávacích stránek, styly pro seznamy nalezených položek apod.