WebToDate » O WebToDate » Moduly

Moduly

Nasazení jádra systému postačuje v případě, že se vytváří webová prezentace, kde redakce webu publikuje informace pro čtení, prohlížení či přehrávání určené pro návštěvníky webu. Jádro tedy řeší:

 • Zpracování a publikací článků, dokumentů, příloh ke stažení apod.
 • Správu struktury webu, vytváření stránek sekcí či rubrik
 • Zpracování a publikaci multimediálního obsahu - obrázků, fotografií, fotogalerií, audionahrávek, videa či flash animací
 • Správu přístupových práv z hlediska správy obsahu
 • Správu grafického designu a prvků, ze kterých se skládá implementace designu ve WebToDate (šablon, stylů, fragmentů, navigací apod.)
 • Správu metadat (kategorií, klíčových slov, témat atd.)
 • Protokolování, auditování a další pomocné funkce.

Tuto funkčnost jádra lze rozšiřovat pomocí modulů, které se instalují dle potřeby. Je k dispozici řada „krabicových“ modulů, další moduly lze vyvíjet zakázkovým způsobem pro potřeby daného projektu. WebToDate má vlastní API pro tvorbu takovýchto modulů a jejich integraci s jádrem. Moduly typicky řeší jednu z následujících problematik:

 1. Interaktivní funkce určené pro návštěvníky webové prezentace - diskuze, ankety, rozhovory, vyhledávání apod.
 2. Přístupová práva v rámci prezentace - registrace uživatelů, omezení přístupu k vybraným částem prezentace pouze pro určité skupiny registrovaných uživatelů apod.
 3. Integrace s jinými aplikacemi a systémy - může jít o prostou výměnu dat dávkově či interaktivně nebo dynamické načítání vybraných dat z jiných databází či systémů
 4. Interní rozšíření funkčnosti, které se v samotné prezentaci nijak neprojevuje, jako je vyhledávání nefunkčních odkazů, cachování pro zrychlení odbavování dynamických stránek apod.