WebToDate » O WebToDate » Moduly » Neveřejná část

Neveřejná část

Modul je určen k omezení přístupu k některým informacím jen pro vybrané skupiny čtenářů, např. placené články nebo informace pro určitou skupinu zaměstnanců či jiného typu registrovaných uživatelů.

Funkce prezentační části

Při pokusu o zobrazení neveřejného obsahu je uživatel požádán o přístupové údaje. Neveřejný obsah v tomto případě může představovat nějaké zprávy WebToDate, stránky či soubory ke stažení.

Obrázek 1 - Neveřejná část Obrázek 1 - Neveřejná část

Správa modulu

Veškerá nastavení modulu se provádějí z uživatelského rozhraní systému WebToDate. Prostřednictvím tohoto modulu administrátor systému přes definice pravidel přístupu definuje, které zprávy či stránky jsou přístupné pouze registrovaným uživatelům a podle jakých kritérií. Tato kritéria mohou být pro různé skupiny uživatelů různá. Nejedná se tedy o individuální volbu u každého objektu (např. u zprávy), ale o nastavení globálně platných pravidel pro přístup.

Obrázek 2 - Neveřejná část Obrázek 2 - Neveřejná část

Na veřejných stránkách jsou zobrazovány např. pouze nadpisy zpráv a k zobrazení celého znění je vyžadováno jméno a heslo, neoprávněné přístupy jsou přesměrovány na chybové stránky. Tento modul vyžaduje zpravidla pro svoji funkci instalaci modulu Registrace a personalizace, lze ale vytvořit (pomocí zásuvných pluginů pro ověřování přístupu) připojení k externí aplikaci, která rozhoduje, zda uživatel má či nemá přístup k danému obsahu.